Az utóbbi években, több ízben is jelezték kerttulajdonosok, hogy a fűben, földutakon zöldes színű kocsonyás képződmények jelentek meg. Gyorsan szaporodtak, terjedtek, és kiirtásuk, felszámolásuk nem volt sikeres.
A paradicsom leveleit több gombafaj is fertőzi, azok tünetei is eltérőek és az okozott betegség súlyossága, a kár is különböző.
Az őszi lombhullás után, amikor a fák elvesztik lombkoronájukat, egyszerre szembetűnővé válnak a fakérgen élő különböző színű zuzmótelepek. Gyakran kérdezik a szakembert, hogy károsítják-e ezek az élőlények a fát, el kell-e távolítani a fákról?
Hazánkban is megtelepedett és elterjedt az amerikai lepkekabóca. Több mint 100 növényfajt fertőző kabóca fehér színű viaszos telepekben él általában a levelek hátoldalán és a fiatal hajtásokon.
A selyemfényű puszpángmolyt (Cydalima perspectalis) hazánkban Sopron környékén figyelték meg első ízben 2011 őszén, azt követő években a Balaton melletti kertben és Budapesten is elterjedt. Jelenleg az egész országban már elterjedt és károsítja a puszpángokat.