Jelentős gazdasági kárt okoz Európában és hazánkban is a májusi cserebogár (Melolontha melolontha), a kikelő bogarak fák zsenge hajtásait rágják, míg lárvái a talajban fogyasztják a növények gyökerét, szártövét.
A leveleiket vesztett málnavesszőkön gyakran feltűnnek 1-5 cm nagyságú gubacsok, daganatok, melyek gömbölydedek, és kissé szabálytalan alakúak. A gubacsokat a málnavessző gubacsszúnyog (Lasioptera rubi) okozza. Európa országaiban és…
Ínyencek kedvence az aranyáron mért szarvasgomba termesztése, nevelése saját földterületen is megoldható. De csak az fogjon neki, aki türelmesen várni képes 6-8 évet az első gombatestek kifejlődéséig.
Terjednek hazánkban a mediterrán növények, nagy számban hoznak be a nemzetközi kertészeti kereskedő cégek nálunk enyhébb éghajlaton élő növényeket.
Megtelepedett és elterjedt hazánkban is az amerikai lepkekabóca. Több száz növényfajt fertőző kabóca fehér színű viaszos telepei általában a levelek hátoldalán és a fiatal hajtásokon fejlődnek ki.
Minden évben, bár különböző mértékben, előfordul a dió zöld buroklevelének fekete foltossága, gyakran nagy felületen is.
Az idei korábbi tavasz előre hozta a fenyőrontó darázs (Neodiprion sertifer) lárvák kikelését és károsítását.