Jelentős gazdasági kárt okoz Európában és hazánkban is a májusi cserebogár (Melolontha melolontha), a kikelő bogarak fák zsenge hajtásait rágják, míg lárvái a talajban fogyasztják a növények gyökerét, szártövét.
Tél utáni kertszemlén sokan találnak 1-3 éves facsemeték törzsén, vázágain rovar okozta rágási lyukakat, melyre a lyukból kilökődött és a talajfelszínen található fűrészpor szerű rágcsálék hívja fel a…
A gubacstetvek csoportjába tartozó vértetű (Eriosoma lanigerum) nehezen kezelhető kártevő. Kifejlett alakjai 1-2 mm nagyságúak, testfolyadékuk vörösbarna színű, innen nyerték magyar elnevezésüket. Kifejlett, ivarérett egyedei potrohának hátoldalát fehér színű, viaszszálak borítják, ezektől ered a tetűtelepek vattaszerű bevonata.
Örökzöld díszbokrok között kedveltek és ismertek a kecskerágók különböző fajai, vannak egyszínű és tarka levelű változatai is. Jellemző rájuk, hogy mindegyiket kedveli a kecskerágó-pajzstetű (Unaspis euonymi).
Akinek paradicsom növényei vannak házi kertjében, szomorúan nézegeti, hogy a zöld és érett bogyókon különböző méretű lyukak tűntek fel, a sok munkával nevelt paradicsom termés jelentős része tönkrement.
Megtelepedett és elterjedt hazánkban is az amerikai lepkekabóca. Több száz növényfajt fertőző kabóca fehér színű viaszos telepei általában a levelek hátoldalán és a fiatal hajtásokon fejlődnek ki.
Kedvelt élelmiszeripari alapanyag a citromfélék héja, számos ételnél, édességnél nélkülözhetetlen alapanyag.